Ze szkoly do pracy - Fundacja GAMA w Dąbrowie Białostockiej

Aktualizacja: 30 maja 2014 roku
Zakończenie projektu

Z końcem maja zakończyło się działanie: „Równać szanse” w ramach którego młodzież uczęszczała na zajęcia z przedsiębiorczości, matematyki rozszerzonej i wyrównawczej, języka angielskiego i polskiego. Na ostatnich zajęciach uczestnicy projektu odebrali certyfikaty.

Aktualizacja: 16 kwietnia 2014 roku
Wycieczka do Szczytna

W ramach kolejnych działań projektowych młodzież licealna odwiedziła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Czterdziestka drugoklasistów miała okazję obejrzeć sale wykładowe, strzelnicę, spotkać się z wykładowcami oraz studentami.

Aktualizacja: 12 marca 2014 roku
Indywidualne doradztwo zawodowe

12 marca licealiści mieli kolejną możliwość spotkać się z doradcą zawodowym.
Młodzież rozmawiała z Panią Rogozińską na temat planów na przyszłość, możliwości edukacyjnych oraz propozycji lokalnego rynku pracy.

Aktualizacja: 20 lutego 2014 roku
Wycieczka do Zakładu Karnego oraz Straży Granicznej

40 osobowa grupa młodzieży z liceum odwiedziła Zakład Karny oraz Staż Graniczną w Białymstoku. Młodzież mogła zapoznać się z charakterem pracy w służbach wojskowych. Zarówno pracownicy więzienia jak i straży granicznej ciepło nas przyjęli. Chętnie odpowiadali na zadane pytania oraz opowiadali o specyfice wykonywanego zawodu.

Aktualizacja: 24 stycznia 2014 roku
Indywidualne doradztwo zawodowe

22 stycznia rozpoczęliśmy indywidualne doradztwo zawodowe dla młodzieży klas II liceum.  Pani Rogozińska rozmawiała z uczniami o ich zainteresowaniach, sposobie spędzania czasu wolnego oraz  próbowała  podpowiedzieć przy wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Aktualizacja: 21 grudnia 2013 roku
Wyjazd studyjny

14 grudnia nasi uczniowie pojechali na I wyjazd Studyjny do radia i telewizji w Białymstoku. Tam mieli możliwość spotkania z dziennikarzami, obejrzenia studia nagrań oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zwodu dziennikarza.

Oto kilka zdjęć

Aktualizacja: 14 grudnia 2013 roku
Spotkanie z doradcą zawodowym

13 grudnia uczniowie klas II spotkali się z doradcą zawodowym. W ramach tego spotkania otrzymali informacje na temat potrzeb obecnego rynku pracy, wymagań oraz możliwości uzyskani pomocy w UP. Dodatkowo każdy zrobił test kompetencyjny. Pani Rogozińska na zakończenie odpowiadała na pytania uczniów.
Oto kilka zdjęć z tych spotkań:

Aktualizacja: 16 listopada 2013 roku
Zajęcia edukacyjne

Od 5 listopada trwają zajęcia edukacyjne. Uczniowie uczęszczają na j. polski, matematykę wyrównawczą oraz rozszerzoną, j.  angielski i przedsiębiorczość. Na pierwszym spotkaniu każdy uczestnik zajęć otrzymał materiały szkoleniowe. Oto kilka zdjęć z zajęć.

Aktualizacja: 15 października 2013 roku
Inauguracja projektu "Ze szkoły do prcy

Z początkiem października 2013r Fundacja rozpoczęła realizację projektu „Ze szkoły do pracy” skierowanego do uczniów klas II Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej.

Wsparciem zostaną objęci uczniowie klas II Zespołu Szkół im gen. N. Sulika pochodzący z terenu gmin: Dąbrowa Białostocka, Nowy Dwór, Suchowola.

Zaplanowaliśmy zajęcia edukacyjne, trzy wyjazdy studyjne oraz doradztwo zawodowe. Oto plakat informacyjny.