Kraina Malych Odkrywcow II - Fundacja GAMA w Dąbrowie Białostockiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekty

Aktualizacja: 17 stycznia 2013 roku
Konferencja na zakończenie roku akademickiego

Dnia  16 stycznia odbyła się konferencja na zakończenie roku akademickiego. Studenci wraz z opiekunami spotkali się po raz ostatni w restauracji Na Skarpie w Dąbrowie Białostockiej. W trakcie konferencji podsumowano realizowany projekt "Kraina Małych Odkrywców - Uniwersytet Dziecięcy II" oraz rozdano certyfikaty.


   

 

Aktualizacja: 7 stycznia 2013 roku


Aktualizacja: 17 grudnia 2012 roku

Wszystko co dobre szybko się kończy. I tak 15 grudnia ostatni raz nasi Studenci spotkali się na zajęciach. Tym razem pan T. Koziołkiewicz przeniósł nas w świat mikroskopii, preparatów, motyli, much, kleszczy i pająków:)


       

Aktualizacja: 10 grudnia 2012 roku

Chwilę po mikołajkach (8 grudnia) przenieśliśmy się z Panią Anną Poskrobko do krainy liczb, figur, wzorów i ułamków - jednym słowem w świat matematyki.


       

Aktualizacja: 3 grudnia 2012 roku

3 grudnia spotkaliśmy się w ramach Uniwersytetu Dziecięcego z Panem W. Siwakiem na zajęciach "Nowoczesne technologie w obróbce obrazu i dźwięku". Studenci mieli okazję pracować na programach graficznych oraz nagrać kolędy za pomocą przenośnego studia nagrań.


     

Aktualizacja: 16 listopada 2012 roku

Kolejne zajęcia to chemia (24-11). Pani Karolina Markiewicz opowiadała jak i pokazywała wiele doświadczeń chemicznych. Nasi Studenci też mieli okazję pomieszać to i owo:)


   

   

Aktualizacja: 19 listopada 2012 roku

17 listopada na nowo odkrywaliśmy świat wirtualny. Dr Skoczylas z Politechniki Białostockiej uczył naszych Studentów prostej grafiki oraz opowiadał o budowie komputerów i zasadzie działania Internetu.


     

Aktualizacja: 12 listopada 2012 roku

10 listopada spotkaliśmy się ze Studentami na zajęciach z biologii. Mali Odkrywcy mogli obserwować świat pod mikroskopem, "zapoznać" się z licznymi bakteriami, wirusami i innymi przyjemnymi i mniej przyjemnymi żyjątkami


       

Aktualizacja: 22 października 2012 roku

20 października odbyły się zajęcia z informatyki. Nasi Mali studenci poznali historię powstania komputerów i Internetu oraz samodzielnie stworzyli i umieścili na serwerze własne mini stronki.

             

Aktualizacja: 15 października 2012 roku

Oj dzieje się dzieje. 13 października wykładowcy i studenci politechniki białostockiej przywieźli naszym studentom mnóstwo przeróżnych robotów, które latały, biegały, robiły fikołki, tańczyły, grały i obiły wiele, wiele innych rzeczy.


     

Aktualizacja: 9 października  2012 roku

W sobotę 6 października w ramach projektu "Kraina Małych Odkrywców - Uniersytet Dziecięcy II" pojechaliśmy Szlakiem Rękodzieła Ludowego Podlasia - Szlak Rękodzieła Ludowego to przeniesienie się do czasów naszych pradziadków, a dokładniej ich codziennej pracy. Jest to wycieczka po starych pracowniach rzemieślniczych, takich jak kuźnie, pracownie garncarskie, rzeźbiarstwa ludowego i wiele innych. Rzadko już można spotkać prawdziwego kowala, tkacza, garncarza czy łyżkarza. Zawody te odeszły już niemal zupełnie w niepamięć. Współczesne szkoły nie kształcą już takich fachowców, a jednak praca tych, którzy jeszcze zajmują się starym rzemiosłem jest doceniana na całym świecie. Być może właśnie śladowe ilości takich rzemieślników oraz ich piękne, unikatowe bez wątpienia wyroby cieszą się popularnością nie tylko w kraju, ale także za granicą.

       

Aktualizacja: 1 października 2012 roku

29 września odbyły się drugie zajęcia dla dzieciaków - tym razem była to fizyka z optyką. Nasi Mali Studenci przez szkło powiększające zobaczyli wiele rzeczy niedostępnych gołym okiem.

     

Aktualizacja: 20 września 2012 roku

Dnia 19 września w restauracji Na Skarpie w Dąbrowie Białostockiej odbyła się konferencja inaugurująca rok akademicki na Uniwersytecie Dziecięcym w ramach projekty „Kraina Małych Odkrywców – Uniwersytet Dziecięcy II”. Wzięli w niej udział Studenci  wraz z opiekunami oraz przedstawiciele władz i oświaty. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dotyczącej założeń projektu, przewidywanych działań oraz oczekiwanych rezultatów. Kolejnym punktem programu był wykład dr Siwaka na temat Stereotypów płci w nauce   i kulturze i sposobach a wręcz potrzebie ich przełamywania. Po wysłuchaniu prelekcji poprosiliśmy Burmistrza – T. Ciszkowskiego o wręczenie indeksów oraz  materiałów piśmienniczych Małym Studentom, następnie zaprosiliśmy wszystkich Gości na poczęstunek.

       

Aktualizacja: 14 września 2012 roku

Zapraszamy uczniów i uczennice klas IV i V SP z terenu gminy Dąbrowa Białostocka do wzięcia udziału w projekcie "Kraina Małych Odkrywców - Uniwersytet Dziecięcy II"
W ramach projektu Dzieci staną się MAŁYMI STUDENTAMI


UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY

STUDENCI:
- otrzymają indeksy oraz zestawy szkoleniowe
a w nich: teczka, notes, blok, mazaki, długopisy oraz kalkulator

- wezmą udział w wyjeździe szkoleniowym - Szlakiem Rękodzieła Ludowego Podlasia
-  Szlak Rękodzieła Ludowego to przeniesienie się do czasów naszych pradziadków, a dokładniej ich codziennej pracy. Jest to wycieczka po starych pracowniach rzemieślniczych, takich jak kuźnie, pracownie garncarskie, rzeźbiarstwa ludowego i wiele innych. Rzadko już można spotkać prawdziwego kowala, tkacza, garncarza czy łyżkarza. Zawody te odeszły już niemal zupełnie w niepamięć. Współczesne szkoły nie kształcą już takich fachowców, a jednak praca tych, którzy jeszcze zajmują się starym rzemiosłem jest doceniana na całym świecie. Być może właśnie śladowe ilości takich rzemieślników oraz ich piękne, unikatowe bez wątpienia wyroby cieszą się popularnością nie tylko w kraju, ale także za granicą

- wezmą udział w 10 zajęciach edukacyjnych - prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych z Białegostoku (informatyka, chemia, biologia, robotyka itp.). Zajęcia prowadzone w formie zabawy, eksperymentów, gwarantowane wybuchy oraz zaskakujące doświadczenia laboratoryjne i chwile w świecie wirtualnym. ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA - gwarantujemy niezapomnianie przeżycia przy wykorzystaniu komputerów, mikroskopów, robotów z Politechniki Białostockiej oraz licznych próbówek, mikstur chemicznych i preparatów biologicznych. Studenci będą mieli okazję przekonać się, że wiedza może być fascynująca oraz bardzo pożyteczna w życiu codziennym a świat nas otaczający składa się z wielu zjawisk i procesów opisanych w naukach ścisłych. Dzieci w  na zajęć otrzymają drugie śniadanie.

- wezmą udział dwóch konferencja na które zostaną zaproszeni rodzice/opiekunowie - na pierwszym spotkaniu rozdamy indeksy oraz zestawy szkoleniowe, opowiemy o celach i zasadach realizacji projektu, na drugim spotkaniu podsumujemy zajęcia, zaprezentujemy rezultaty oraz zdjęcia i filmiki z zajęć, rozdamy certyfikaty potwierdzające ukończenie Uniwersytetu Dziecięcego (konferencje odbędą się "Na Skarpie" - przewidziany poczęstunek)

Zapraszamy do biura projektu do piątku (14 września)
w godzinach 16.00-18.00
ul 1000-lecia PP 24 a (internat ogólniaka) pokój nr 13(2 piętro)

Aktualizacja: 10 września 2012 roku
Do pobrania:
-
Regulamin
- Deklaracja
- Oświadczenie

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego